Lappeenrannan minitennisturnaus 12.1.2008
TYTÖT JA POJAT 7 VUOTTA JA NUOREMMAT
(SYNTYNEET V. 2000 - )
Ilmoittautuneita 4, osallistujia 2
Järjestettiin kolminkertainen ottelukierros
1. SARJATP 7 V. - | ERIK MIETTINEN LTS | OONA ORPANA HmTS | Sijoitus ryhmässä |
ERIK MIETTINEN LTS | xxxxxx | 9-15 5 – 15 5 - 15 | 2. |
OONA ORPANA HmTS | 15 – 9 15 – 5 15 - 5 | xxxxxx | 1. |
1. Oona Orpana HmTS 2. Erik Miettinen LTS
TYTÖT 8 – 12 VUOTTA (SYNTYNEET V. 1999 - 1995)
LOHKOPELIT A- JA B-LOHKOSSA JA SITTEN KUNKIN LOHKON VOITTAJAT PELAAVAT KESKENÄÄN, 2. PELAAVAT KESKEVÄÄN, 3. PELAAVAT KESKENÄÄN JNE.
LOHKO A:ssa PELATTIIN ALKUOTTELUN KAHDENKERTAISENA
LOPPUTULOKSET
1. Elina Jormakka KoTS
2. Kristiina Parviainen LTS
3. Eevi Soikkeli HmTS
4. Roosa Hämäläinen LTS
5. Sirkku Rossi KoTS
6. Katariina Kolehmainen ImTS
7. Elisa Vaartaja SvTS
LOHKOPELIT SEKÄ SEN JÄLKEEN SEURAAVA CUP-PELI
SEMIFINAALIT:
1. PELAA 4. VASTAAN JA 2. PELAA 3. VASTAAN.
FINAALI VOITTAJIEN KESKEN SEKÄ
PRONSSIFINAALI KAHDEN MUUN VÄLILLÄ
SEMIFINAALIT
1. Luka Penttinen HmTS 4. Kasper Pylkkänen KoVS 15 - 7
2. Vesa Ahti KoVS 3. Elias Haavisto KoVS 15 - 13
A - FINAALI:
B - PRONSSIFINAALI:
1. LUKA PENTTINEN HmTS
2. VESA AHTI KoVS
3. ELIAS HAAVISTO KOVS
4. KASPER PYLKKÄNEN KoVS
LOPPUTULOKSET
1. Aleksi Pylvänäinen HmTS
2. Janne Viikki KoTS
3. Santeri Hatermaa KoVS
4. Matias Kosonen ImTS
5. Samuli Kolehmainen ImTS
6. Anton Harju KoVS
Oscar El Husseini LTS
Jussi Jylhä LTS
Sampo Jalovaara ImTS
Riku Koskinen KoVS
POJAT 11 – 12 VUOTTA (SYNTYNEET V. 1995 - 1996)
LOPPUTULOKSET
1. Sami Sinkkonen ImTS
2. Nikita Jokimies HmTS
3. Julius Seppänen ImTS
4. Aleksanteri Riivari LTS
5. Lauri Leiniäinen ImTS
LOHKOPELIT A- JA B-LOHKOSSA JA SITTEN KUNKIN LOHKON VOITTAJAT PELAAVAT KESKENÄÄN, 2. PELAAVAT KESKEVÄÄN, 3. PELAAVAT KESKENÄÄN JNE.
LOHKO A:ssa PELATTIIN ALKUOTTELUN KAHDENKERTAISENA
3. SARJA VANHEMMAT TYTÖT LOHKO A | ELINA JORMAKKA KoTS | KATARIINA KOLEHMAINEN ImTS | EEVI SOIKKELI HmTS | Sijoitus ryhmässä |
ELINA JORMAKKA KoTS | xxxxx | 1. 15 – 4 2. 15 - 5 | 1. 15 – 12 2. 15 – 7 | 1. |
KATARIINA KOLEHMAINEN ImTS | 1. 4 – 15 2. 5 – 15 | xxxxxx | 1. 9 – 15 2. 10- 15 | 3. |
EEVI SOIKKELI HmTS | 1. 12 – 15 2. 7 – 15 | 1. 15 – 9 2. 15 – 10 | xxxxxx | 2. |
3. SARJA VANHEMMAT TYTÖT LOHKO B | SIRKKU ROSSI KoTS | ELISA VAARTAJA SvTS | KRISTIINA PARVIAINEN LTS | ROOSA HÄMÄLÄINEN LTS | Voitetut pisteet | Sijoitus ryhmässä |
SIRKKU ROSSI KoTS | xxxxx | 15 – 11 | 11 -15 | 15 - 12 | 41 | 3. |
ELISA VAARTAJA SvTS | 11-15 | xxxxxx | 11-15 | 9-15 | | 4. |
KRISTIINA PARVIAINEN LTS | 15-11 | 15-4 | xxxxxx | 14-16 | 44 | 1. |
ROOSA HÄMÄLÄINEN LTS | 12-15 | 9-15 | 16-14 | xxxxxx | 43 | 2. |
SARJAN SIJOITUSPELIT
LOHKO A | LOHKO B | TULOS | ||
1. | ELINA JORMAKKA KoTS | 1. | KRISTIINA PARVIAINEN LTS | 16 - 14 |
2. | EEVI SOIKKELI HmTS | 2. | ROOSA HÄMÄLÄINEN LTS | 15 - 12 |
3. | KATARIINA KOLEHMAINEN ImTS | 3. | SIRKKU ROSSI KoTS | 15 - 10 |
4. | KATARIINA KOLEHMAINEN ImTS | 4. | ELISA VAARTAJA SvTS | 15 - 8 |
LOPPUTULOKSET
1. Elina Jormakka KoTS
2. Kristiina Parviainen LTS
3. Eevi Soikkeli HmTS
4. Roosa Hämäläinen LTS
5. Sirkku Rossi KoTS
6. Katariina Kolehmainen ImTS
7. Elisa Vaartaja SvTS
POJAT 8 VUOTTA (SYNTYNEET V. 1999 )
LOHKOPELIT SEKÄ SEN JÄLKEEN SEURAAVA CUP-PELI
SEMIFINAALIT:
1. PELAA 4. VASTAAN JA 2. PELAA 3. VASTAAN.
FINAALI VOITTAJIEN KESKEN SEKÄ
PRONSSIFINAALI KAHDEN MUUN VÄLILLÄ
2. SARJA P 8 V. | VESA AHTI KoVS | KASPER PYLKKÄNEN KoVS | NIKO KOSKINEN KoVS | LUKA PENTTINEN HmTS | ELIAS HAAVISTO KoVS | Sijoitus ryhmässä |
VESA AHTI KoVS | xxxxx | 15 - 10 | W.O | 13 - 15 | 15 - 11 | 2. |
KASPER PYLKKÄNEN KoVS | 10 - 15 | xxxxxx | W.O | 8 - 15 | 9 – 15 | 4. |
NIKO KOSKINEN KoVS | W.O | W.O | xxxxxx | 5 – 15 | W.0 | 5. |
LUKA PENTTINEN HmTS | 15 – 13 | 15 – 8 | 15 – 5 | xxxxxx | 15 – 9 | 1. |
ELIAS HAAVISTO KoVS | 11 –15 | 15 - 9 | W.O | 9 - 15 | xxxxx | 3. |
SEMIFINAALIT
1. Luka Penttinen HmTS 4. Kasper Pylkkänen KoVS 15 - 7
2. Vesa Ahti KoVS 3. Elias Haavisto KoVS 15 - 13
A - FINAALI:
Vesa Ahti KoVS - Luka Penttinen HmTS 8 - 15
B - PRONSSIFINAALI:
Elias Haavisto KoVS - Kasper Pylkkänen KoVS 15 – 11
TULOKSET
1. LUKA PENTTINEN HmTS
2. VESA AHTI KoVS
3. ELIAS HAAVISTO KOVS
4. KASPER PYLKKÄNEN KoVS
POJAT 9 – 10 VUOTTA (SYNTYNEET V. 1998 - 1997)
LOHKOPELIT A- JA B-LOHKOSSA JA SITTEN KUNKIN LOHKON VOITTAJAT PELAAVAT KESKENÄÄN, 2. PELAAVAT KESKEVÄÄN, 3. PELAAVAT KESKENÄÄN JNE.
LOHKOPELIT A- JA B-LOHKOSSA JA SITTEN KUNKIN LOHKON VOITTAJAT PELAAVAT KESKENÄÄN, 2. PELAAVAT KESKEVÄÄN, 3. PELAAVAT KESKENÄÄN JNE.
4. SARJA LOHKO A | JUSSI JYLHÄ LTS | JANNE VIIKKI KoTS | SAMULI KOLEHMAINEN ImTS | RIKU KOSKINEN KoVS | SANTERI HATERMAA KoVS | VOITETUT PISTEET | SIJOITUS |
JUSSI JYLHÄ LTS | xxxxx | 4 – 15 | 10 – 15 | 8 – 15 | 7 - 15 | | 5. |
JANNE VIIKKI KoTS | 15 – 4 | xxxxx | 15 – 5 | 15 – 9 | 15 – 8 | | 1. |
SAMULI KOLEHMAINEN ImTS | 15 – 10 | 5 – 15 | xxxxx | 15 – 12 | 15 – 17 | 50 | 3. |
RIKU KOSKINEN KoVS | 15 – 8 | 9 - 15 | 12 - 15 | xxxxx | 10 - 15 | | 4. |
SANTERI HATERMAA KoVS | 15 - 7 | 8 – 15 | 17 - 15 | 15 - 10 | xxxxx | 55 | 2. |
4. SARJA LOHKO B | ALEKSI PYLVÄNÄINEN HmTS | MATIAS KOSONEN ImTS | ANTON HARJU KoVS | OSCAR EL HUSSEINI LTS | SAMPO JALOVAARA ImTS | VOITETUT PISTEET | SIJOITUS |
ALEKSI PYLVÄNÄINEN HmTS | xxxxx | 15 – 7 | 15 – 7 | 15 – 6 | 15 - 6 | | 1. |
MATIAS KOSONEN ImTS | 7 – 15 | xxxxx | 15 – 10 | 15 – 12 | 15 - 7 | | 2. |
ANTON HARJU KoVS | 7 – 15 | 10 – 15 | xxxxx | 15 -11 | 12 - 15 | 44 | 3. |
OSCAR EL HUSSEINI LTS | 6 - 15 | 12 - 15 | 11 – 15 | xxxxx | 15 - 9 | 44 | 4. |
SAMPO JALOVAARA ImTS | 6 – 15 | 7 - 15 | 15 – 12 | 9 - 15 | xxxxx | 37 | 5. |
SARJAN SIJOITUSPELIT
LOHKO A | LOHKO B | TULOS | ||
1. | JANNE VIIKKI KoTS | 1. | ALEKSI PYLVÄNÄINEN HmTS | 12 - 15 |
2. | SANTERI HATERMAA KoVS | 2. | MATIAS KOSONEN ImTS | 15 - 11 |
3. | SAMULI KOLEHMAINEN ImTS | 3. | ANTON HARJU KoVS | 15 - 11 |
4. | RIKU KOSKINEN KoVS | 4. | OSCAR EL HUSSEINI LTS | Oscarille w.o |
5. | JUSSI JYLHÄ LTS | 5. | SAMPO JALOVAARA ImTS | 16 - 14 |
6. | | 6. | | |
LOPPUTULOKSET
1. Aleksi Pylvänäinen HmTS
2. Janne Viikki KoTS
3. Santeri Hatermaa KoVS
4. Matias Kosonen ImTS
5. Samuli Kolehmainen ImTS
6. Anton Harju KoVS
Oscar El Husseini LTS
Jussi Jylhä LTS
Sampo Jalovaara ImTS
Riku Koskinen KoVS
POJAT 11 – 12 VUOTTA (SYNTYNEET V. 1995 - 1996)
LOHKOPELI ”KAIKKI KAIKKIA VASTAAN” JA SEN JÄLKEEN LOHKON KOLME ENSIMMÄISTÄ PELAA YLÄLOHKON ”KAIKKI KAIKKIA VASTAAN” JA KAKSI SEURAAVAA ALALOHKON ”KAIKKI KAIKKIA VASTAAN”
POJAT 11 – 12 VUOTTA (SYNTYNEET V. 1995 - 1996)
LOHKOPELI ”KAIKKI KAIKKIA VASTAAN” JA SEN JÄLKEEN LOHKON KOLME ENSIMMÄISTÄ PELAA YLÄLOHKON ”KAIKKI KAIKKIA VASTAAN” JA KAKSI SEURAAVAA ALALOHKON ”KAIKKI KAIKKIA VASTAAN”
5. SARJA | NIKITA JOKIMIES HmTS | LAURI LEINIÄINEN ImTS | JULIUS SEPPÄNEN ImTS | SAM SINKKONEN ImTS | ALEKSANTERI RIIVARI LTS | SIJOITUS |
NIKITA JOKIMIES HmTS | xxxxx | 15 - 12 | 20 - 18 | 9 - 15 | 15 - 7 | 2. |
LAURI LEINIÄINEN ImTS | 12 - 15 | xxxxx | 4 - 15 | 4 - 15 | 9 - 15 | 5. |
JULIUS SEPPÄNEN ImTS | 18 - 20 | 15 - 4 | xxxxx | 9 - 15 | 15 - 7 | 3. |
SAM SINKKONEN ImTS | 15 -9 | 15 - 4 | 15 -9 | xxxxx | 15 - 5 | 1. |
ALEKSANTERI RIIVARI LTS | 7 -15 | 15 - 9 | 7- 15 | 5 -15 | xxxxx | 4. |
POJAT 11 – 12 VUOTTA (SYNTYNEET V. 1995 - 1996)
YLÄKAAVIO
YLÄKAAVIO | SAM SINKKONEN ImTS | NIKITA JOKIMIES HmTS | JULIUS SEPPÄNEN ImTS | SIJOITUS |
SAM SINKKONEN ImTS | xxx | 15 – 11 | 17 - 15 | 1. |
NIKITA JOKIMIES HmTS | 11 - 15 | xxxx | 15 - 13 | 2. |
JULIUS SEPPÄNEN ImTS | 15 – 17 | 13 - 15 | xxx | 3. |
POJAT 11 – 12 VUOTTA (SYNTYNEET V. 1995 - 1996)
ALAKAAVIO
ALAKAAVIO | ALEKSANTERI RIIVARI LTS | LAURI LEINIÄINEN ImTS | SIJOITUS |
ALEKSANTERI RIIVARI LTS | xxx | 15 - 11 | 4. |
LAURI LEINIÄINEN ImTS | 11 - 15 | xxx | 5. |
LOPPUTULOKSET
1. Sami Sinkkonen ImTS
2. Nikita Jokimies HmTS
3. Julius Seppänen ImTS
4. Aleksanteri Riivari LTS
5. Lauri Leiniäinen ImTS